Bakanlığımız merkez teşkilatı emrinde boş bulunan 12 adet Stajyer Kontrolör kadrosuna giriş (sözlü) sınavı ile personel alınacaktır.
 
Sınav İlanı
 
BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ. (Sınav başvuruları 26.11.2018 Pazartesi günü 09:45 de  başlayıp, 30.11.2018 Cuma günü saat 17:30 itibariyle sona erecektir.)
 
 
Başvuru İşlemleri  Sırasında Dikkat Edilecek Hususlar;
 

*Başvuruda bulunacak adayların başvurularını sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde tamamlayabilmeleri için aşağıdaki uyarılara azami hassasiyet göstermeleri önemle rica olunur. 
1- Sınava başvuruda bulunacak adayların “turkiye.gov.tr” hesabının bulunması gerekmektedir. Söz konusu hesabın kullanılabilmesi için, adayların e-Devlet şifresi almaları gerekmektedir. Adaylar, e-Devlet şifresini içeren zarfı, PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimliğini ibraz ederek temin edebilirler.
2-  Adayların üniversiteden/ noterden onaylı veya turkiye.gov.tr adresinden temin ettikleri mezuniyet belgelerini pdf ya da jpeg formatında modüle yüklemeleri gerekmektedir. Yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup, ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin ilgili fakültelere denkliği olan adayların, öğrenim durumu sekmesinde ilgili kutucuğu işaretleyip denklik belgelerini modüle yüklemeleri gerekmektedir.
3-Erkek adayların askerlik bilgileri Milli Savunma Bakanlığından otomatik olarak gelmekte olup, bilgilerinde hata olan adayların “Beyan Bölümünde” ilgili kutucuğu işaretleyip güncel bilgilerini manuel olarak girmeleri, askerlik durum belgelerini pdf ya da jpeg formatında modüle yüklemeleri gerekmektedir.
4-  Adayların, Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünün http://personel.icisleri.gov.tr internet adresinin “Personel Kimlik Kartı” linki üzerinden “Personel Kimlik Kartında Kullanılacak Fotoğraf Standartları” bölümünde yer alan özelliklere uygun olarak çektirilmiş fotoğrafını sisteme yüklemeleri zorunludur.
5-  İş Talep Formunu elektronik ortamda doldurup, başvurusunu hatasız ve eksiksiz bir şekilde tamamlayan ve bilgilerinin doğruluğundan emin olan adayların  “Bilgilerimi Kaydet” butonuna basmaları gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmeyen adayların başvuruları sisteme kaydedilmeyecek olup, bu durumda olan adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır. Bilgilerinde eksiklik veya hata olduğunu fark eden adaylar ise 30 Kasım 2018 Cuma günü saat: 17:30’a kadar İş Talep Formunu yeniden güncelleyebileceklerdir.
6- Adayların başvurularını tamamlayıp, "Bilgilerimi Kaydet" işlemini yaptıktan sonra; "Yazdır" butonuna basarak "İş Talep Formu”nun çıktısını almaları gerekmektedir.
 
Bilgilerinize.